Z OSTATNIEJ CHWILI:
BRAK DANYCH...

POZNAJ NAS

Miejscowość Żdżary

Miejscowość Żdżary

Żdżary, jako jedno z jedenastu sołectw gminy Bolesławiec, powiatu wieruszowskiego, są położone w południowo - zachodniej części województwa łódzkiego. Miejscowość bezpośrednio graniczy z obszarami gmin Czastary i Łubnice. (Dzietrzkowice - to miejscowość w gminie Łubnice. Najstarsze ślady pobytu człowieka na terenie Żdżar napotykamy już w pierwszym okresie epoki brązu (1700 - 1500 r p.n.e.).Jednak pierwsze wzmianki pisane pochodzą z początku XV wieku. W 1408 r. w grodzie wieluńskim ksenia ołobocka i konwent mają przysądzony las między wsią Żdżary a Mieleszyn. Wcześniejsze nadania - teraz unieważnione - ustanowione przez byłą ksenię, lokowało ów bór Janowi ze Żdżar, a dokumenty zachowane w…

WCZYTAJ WIĘCEJ...>>

Parafia św.Bartłomieja w Żdżarach

Parafia św.Bartłomieja w Żdżarach

Początki pierwszej parafii w Żdżarach sięgają co najmniej XIV wieku. Jednakże częste zarazy i najazdy książąt śląskich (1452 r., 1457 r.) pustoszyły ziemie nad Prosną i spowodawały zniszczenie kościoła w Żdżarach.Już w roku 1463 proboszcz z Wójcina domaga się dziesięciny ze Żdżar, co wskazuje na przynależność tej wsi do parafii wójcinskiej.Proboszcz co trzecią niedzielę odprawiał nabożeństwo w Żdżarach.W 1522 r. arcybiskup Jan Łaski zaznaczył, że wieś na mocy połączenia należy do parafii Wójcin i ma zrujnowaną kaplicę pod wezwaniem Św. Bartłomieja, a jako uposażenie proboszcz z Wójcina posiada plac pusty z ogrodami i dwa łany ziemi uprawnej.Jak podaje historia z…

WCZYTAJ WIĘCEJ...>>

Publiczna Szkoła w Żdżarach

Publiczna Szkoła w Żdżarach

Już od XV wieku w miasteczkach nad górną Prosną zakładano szkoły, oczywiście egzystowały one przy kościołach. W 1403r. w Bolesławcu pojawia się rektor Augustyn. Z tegoż miasteczka w latach 1400 - 1501 na Uniwersytecie Krakowskim studiowało 6 studentów.Według wizytacji biskupa Łaskiego na terenie dzisiejszego powiatu wieruszowskiego ministrowie (nauczyciele) pracowali w : Bolesławcu, Cieszęcinie, Czastarach, Dzietrzkowicach, Łubnicach, Wieruszowie i Wójcinie. W tej ostatniej miejscowości raczej nie było rektora, gdyż ludność skarżyła się na proboszcza, że ten nie chce trzymać takowego. A w styczniu 1522r. oficjał wieluński nakazał parafianom poprawić szkołę w Wójcinie.Ówcześni nauczyciele mieszkali w domkach, najczęściej przy kościele, mieli kawałek…

WCZYTAJ WIĘCEJ...>>

Publiczne Przedszkole w Żdżarach

Publiczne Przedszkole w Żdżarach

Nasze przedszkole jest miejscem spotkań nie tylko dzieci, ale i całej rodziny.Wszyscy rodzice i inni goście to przede wszystkim nasi przyjaciele- bo bez przyjaźni nie ma zaufania, a bez zaufania wychowanie nie przynosi efektów.W naszym przedszkolu nie ma tłoku, za to dużo radości ciepła i uśmiechu. Uczymy miłości do piękna i różnorodności.Przygotowujemy do życia w świecie wielokulturowym i wielojęzycznym. Dbamy o wszechstronne wychowanie- jesteśmy po to by wspierać, inspirować...

WCZYTAJ WIĘCEJ...>>


Uwaga
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

System powiadamiania SMS

System powiadamiania SMS Informujemy, że w dniu 27 sierpnia 2014r. Gmina Bolesławiec uruchomiła SYSTEM POWIADAMIANIA SMS.

System posiada poniższe grupy tematyczne:
1.E-kurenda
(ogólne informacje dla mieszkańców gminy)

2.Zagrożenia meteorologiczne
(informacje o zagrożeniach meteorologicznych na terenie gminy m.in. burze, silne wiatry, śnieżyce)

3.Woda.ścieki.śmieci
(informacje dotyczące sieci wodno-kanalizacyjnej, gospodarki odpadami komunalnymi, m.in. przerwy w dostawie wody, awarie sieci)


Z SYSTEMU POWIADAMIANIA SMS będą mogli korzystać wszyscy mieszkańcy Gminy Bolesławiec, którzy zapiszą się do wybranej grupy tematycznej.

W celu zapisania się do grupy tematycznej E-kurenda wyślij SMS o treści E-KURENDA na numer 799599500. Aby wypisać się z grupy E-kurenda wyślij SMS o treści E-KURENDA.NIE na numer 799599500.

W celu zapisania się do grupy tematycznej Zagrożenia meteorologiczne wyślij SMS o treści ZAGROŻENIA na numer 799599500. Aby wypisać się z grupy Zagrożenia meteorologiczne wyślij SMS o treści ZAGROŻENIA.NIE na numer 799599500.

W celu zapisania się do grupy tematycznej Woda.ścieki.śmieci wyślij SMS o treści WODA.ŚCIEKI.ŚMIECI na numer 799599500. Aby wypisać się z grupy Woda.ścieki.śmieci wyślij SMS o treści WODA.ŚCIEKI.ŚMIECI.NIE na numer 799599500.

W celu zapisania się do wszystkich grup tematycznych wyślij SMS o treści WSZYSTKIE na numer 799599500. Aby wypisać się z wszystkich grup tematycznych wyślij SMS o treści WSZYSTKIE.NIE na numer 799599500.

Zapisani do grup tematycznych mieszkańcy będą otrzymywać (bezpłatnie drogą telefoniczną w postaci wiadomości SMS) informacje między innymi o potencjalnych zagrożeniach (powodzie, burze, silne wiatry, śnieżyce itp.), a także inne informacje dotyczące gminy, jak na przykład przerwy w dostawie wody, istotne informacje dotyczące kanalizacji ściekowej oraz odpadów komunalnych.

Otrzymywane komunikaty są całkowicie bezpłatne, jedyny koszt jaki poniesie mieszkaniec to koszt wysłania wiadomości SMS w celu zapisania się do wybranej grupy tematycznej (lub wypisania się z grupy) zgodny z cennikiem operatora.

Głównym celem wprowadzenia przez Gminę Bolesławiec systemu było usprawnienie komunikacji z mieszkańcami.

Informujemy, że wszelkie wiadomości, które będą przychodzić do Państwa z SYSTEMU POWIADAMIANIA SMS będą nadawane z numeru 799599500.


Zapraszamy do korzystania z SYSTEMU POWIADAMIANIA SMS.
Arkadiusz Bak
Bartłomiej Kaczmarzyk

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

OSTATNIE ARTYKUŁY

Szybki Kontakt

Szybki kontakt z administratorem serwisu Napisz do nas... Wyślij

UWAGA WAŻNE!

W trakcie prowadzenia rozmowy nie odświeżaj strony!Odświeżenie strony spowoduje utratę treści rozmowy przez system.

Aktualnie odwiedza Nas

Odwiedza nas 5 gości oraz 0 użytkowników.

Wersja mobilna

Najnowsze wydarzenia

Ostatnio dodane zdjęcia

KLIKNIJ